Krumskie biesiadowanie

kwiecień 25, 2016

1 maja, jak co roku, Karczma Taberska zaprasza na Krumską Majówkę – rodzinny, folkowy piknik kultywujący regionalne tradycje.

 Naszą folkową biesiadę rozpoczniemy od poznawania lokalnych potraw tj.: maćki i inne kiełbasy z kotła, breja śledziowa, kwaśne jaja, świeżonka, pyry z demfra, świńskie ogony i „ryje”, kiszczunka. Koźlarskie kapele z Regionu Kozła i Wielkopolski oraz kapela góralska zaprezentują swój oryginalny repertuar. Program majowego spotkania zadowoli małych i dużych Gości. Dzieci będą mogły się wyszaleć na naszym nowym placu zabaw, nakarmić nasze zwierzaki – konie i kozy oraz przejechać się bryczką. Całość będą dopełniać stoiska z rękodziełem, domowymi nalewkami i winem. A uwieńczeniem naszej Majówki będzie potańcówka!

Również w tym roku zostaną wręczone statuetki za Osobowość Krumską. Kapituła tym razem wyróżniła: Wiolettę Malinowską (regionalistkę, pisarkę, nauczycielkę, opiekunkę zespołu „Wiolinki” z Nowego Kramska) oraz Zygmunta Müllera (lokalnego, głównego serwisanta sprzętu AGD oraz klimatyzacji). W ten sposób chcemy wyróżnić wybitnych mieszkańców naszego regionu.

Zapraszamy serdecznie!